2018-2019 yılı eğitim öğretim döneminin 17 Eylül 2018 tarihinde başlayacak olması nedeniyle “Okul Güvenlik Toplantısı” 12 Eylül 2018 tarihinde Öğretmenevi Toplantı Salonunda İlçe Kaymakamımız Sayın Eyüp KAYKAÇ’ ın başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir ALP, İlçe Emniyet Amiri Mustafa Oğuz KAYA, İlçe Jandarma Komutanı Önder AYRAN ve Okul Müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
            İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 2007 yılında imzalanan ve 22.12.2016 tarihinde güncellenen “İşbirliği Protokolü” ile çocuklarımızın daha güvenli eğitim-öğretim ortamlarında yetiştirilmeleri amaçlanmıştır.
        2018-2019 yılı eğitim-öğretim döneminde ülke genelinde polis/jandarma sorumluluk bölgesindeki okullar ile çevresindeki terör, asayiş, narkotik, trafik vb. konulardaki öncelik dereceleri ile sosyal, ekonomik, kültürel ve siyasal yapıları göz önünde bulundurularak analizler yapılmış, okullar dört öncelik derecesine ayrılmış ve okulların daha güvenli hale getirilmesi amacıyla gerekli tedbirlerin alınması uygun görülmüştür.
            Türkiye genelinde alınan tedbirlerin gözden geçirilmesi ve belirtilen hususların İlçemizde de hassasiyetle uygulanması için İlçemiz Kaymakamı Sayın Eyüp KAYKAÇ koordinesinde İlçe Emniyet Amirliği, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından takip edilmesi, okul güvenliğine yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin alınması ve uygulanmasında görevli ve yetkili kurumlarca işbirliği yapılarak herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi hususunda gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.